logo WAK

 

bastion3 4 300x121

Logo Ossus1

sw

atom

 

logo starwarsy

 

Logo-carton

 

gw dzieci jediLuke Skywalker dowiaduje się o ukryciu gdzieś w galaktyce dzieci dawnych rycerzy Jedi. W ten sposób zamierzano je ocalić przed siepaczami Imperatora. Księżniczka Leia, Han Solo i Chewbacca wyruszają na poszukiwania i odkrywają, że miejscem pobytu dzieci jest Belsavis - planeta przeznaczona do zniszczenia przez zautomatyzowany pancernik Imperium.

Czytaj więcej...

gw opowiesci z kantyny mos eisleySzesnaście opowiadań pióra popularnych amerykańskich pisarzy science fiction. Zebrane przez Kevina J. Andersona historie przedstawiają wcześniejsze i późniejsze losy gości obecnych w barze Mos Eisley / na Tatooine, gdy weszli tam Lukę Skywalker i Obi-Wan Kenobi. Z Opowieści z kantyny Mos Eisley dowiedzieć się można, skąd Rebelia znała taktykę walki z kroczącymi maszynami, wykorzystywaną w czasie bitwy o Hoth, albo jak przebiegał atak .szturmowców na pojazd Jawów i farmę wuja Lukea.

Czytaj więcej...

gw wIadcy mocy IKyp Durron, opanowany przez Ciemną Stronę Mocy, prowadzi własną wojnę ze światami lojalnymi wobec Imperium. Jego najgroźniejszym przeciwnikiem staje się szalony dyrektor Laboratorium Otchłani, który porywa prototyp Gwiazdy Śmierci, siejąc zniszczenie w całej galaktyce. W pobliżu skupiska czarnych dziur dochodzi do decydującego starcia...

Czytaj więcej...

gw spadkobiercy mocyJacen i Jaina, dzieci Hana i Leii, studiują na Yavinie Cztery w akademii Luke’a Skywalkera. Pewnego razu znajdują szczątki imperialnego myśliwca typu Tie, który rozbił się przed dwudziestu laty podczas walki Rebeliantów z "Gwiazdą Śmierci". Ukrywający się w dżungli pilot bierze do niewoli młodych Jedi i zmusza ich do naprawy maszyny. Zamierza bowiem zniszczyć wielką świątynię, uważając ją nadal za bazę Rebeliantów.

Czytaj więcej...

gw akadem ciemnej stronyJacen i Jaina, dzieci Hana Solo i księżniczki Leii, oraz ich przyjaciel Wookiee Lowbacca podejmują wyprawę na stację orbitalną Landa Calrissiana. W trakcie podróży wszyscy troje zostają schwytani i uprowadzeni do Akademii Ciemnej Strony Mocy. Jej naczelnik zamierza uczynić z młodych uczniów Ciemnych Jedi.

Czytaj więcej...

gw miecze swietlne 1997Imperialna Akademia Ciemnej Strony szykuje się do walki z Nową Republiką. Luke Skywalker postanawia przyśpieszyć szkolenie swoich podopiecznych. Jacen i Jaina, a także inni uczniowie akademii na Yavinie Cztery, muszą skonstruować własne miecze świetlne i opanować sztukę władania bronią rycerzy Jedi. Podczas ćwiczeń dochodzi do wypadku, którego skutki okazują się katastrofalne...

Czytaj więcej...

gw mrj zaguMłodzi rycerze Jedi, a wśród nich Ja cen i Jama, spędzają wakacje na Coruscant. Spotykają tam przyjaciela z lat dziecinnych -Zekka.. Tymczasem siły Imperium występują coraz śmielej przeciwko Nowej Republice, rekrutując nowych kandydatów do swojej akademii. Wkrótce również Zekk postanawia zostać jednym z uczniów Akademii ciemnej Strony.

Czytaj więcej...

gw nowa nadziLuke Skywalker mieszka na Tatooine i pomaga wujowi w pracy na farmie. Tylko z opowiadań wie o toczącej się wojnie pomiędzy Sojuszem Rebeliantów a wojskami Imperium. Kupując' dwa roboty, nie zdaje sobie sprawy, że w pamięci jednego z nich jest napisana tajna wiadomość od księżniczki Leii Organy z Alderaanu dla Obi-Wana Kenobiego, rycerza Jedi. Wizyta u Obi-Wana i poznanie Hana Solo sprawiają że całe życie Luke'a ulegnie dramatyczniej zmianie...

Czytaj więcej...

gw powrot jediNadchodzi czas rozstrzygającego starcia z siłami Imperium. Han Solo, uwolniony z łap Jabby du Hutt, dołącza do floty Rebeliantów, by wziąć udział w walce przeciwko drugiej Gwieździe Śmierci,a Luke Skywalker staję do ostatecznego pojedynku z lordem Vaderem.

Czytaj więcej...

dziedzic imperium 3mW pięć lat po zwycięstwie Rebeliantów wielki admirał Thrawn zamierza odbudować potęgę Imperium. Tymczasem w stolicy Nowej Republiki ambitny, żądny władzy polityk dokonuje przewrotu. Han i Luke muszą powstrzymać go za wszelką cenę...

Czytaj więcej...