logo WAK

 

bastion3 4 300x121

Logo Ossus1

sw

atom

 

logo starwarsy

 

Logo-carton

 

rsr 10Republika i Mandalorianie toczą wojnę, do której włącza się część Jedi. Jeden z nich, pacyfista Zayne Carrick, wcielony do wojska wbrew swojej woli, trafia na front. Gdy dostaje się do mandalo-riańskiej niewoli, gdy szturmuje plaże z innymi republikańskimi żołnierzami, nagle zostaje zmuszony... do walki u boku wroga! Wkrótce odkrywa, że Mandalorianie - i ich przywódca - kryją w sobie więcej, niż widać na pierwszy rzut oka. 1 że musi zrobić wszystko, co w jego mocy, by zapobiec rozlewowi krwi - na przykład poprosić o pomoc starego przyjaciela i ułożyć plan. Historia rozgrywa się po wydarzeniach przedstawionych w albumie Star Wars - Rycerze Starej Republiki, tom 9. Demon.

Czytaj więcej...

rsr 9Przed kilkoma miesiącami były padawan Zayne Carrick pomógł pojmać Demagola, obłąkanego mandaloriańskiego biologa. Teraz Demagol obudził się ze śpiączki, a Zayne i jego towarzysz, hochsztapler Gryph, zostali wezwani do stolicy Republiki, by zeznawać w pokazowym procesie stulecia. Wezwanie przychodzi w chwili, gdy Zayne rozstaje się z innym Manda-lorianinem, tajemniczym Rohlanem, oraz swoją wojowniczą sojuszniczką Jarael. Zayne stracił zaufanie do Jarael i przepędził przyjaciółkę po spotkaniu z Chantique - mściwą, używającą mocy przywódczynią organizacji handlarzy niewolników zwanej Tyglem. Grupa jest w rozsypce i wydaje się, że przygody Zayne'a wreszcie dobiegają końca. Ale w życiu bohatera szykuje się kolejny przełom. Niespodzianki i zagrożenia czają się tam, gdzie nigdy by się ich nie spodziewał...

Czytaj więcej...

rsr 8Kiedy były padawan Zayne Carrick odkrywa, że jego piękna i budząca grozę sojuszniczka Jarael próbowała uciec przed swoją przeszłością handlarki niewolników w grupie zwanej Tyglem, poświęca się jej odkupieniu, pomagając jej zmierzyć się z lękami i zniszczyć tę mroczną organizację, która pochłonęła niezliczone ofiary. Lecz Zayne i jego załoga, w skład której wchodzą Gryph, Jarael, Slyssk i Mandalorianin Rohlan, wkrótce uświadamiają sobie, że zadanie jest znacznie trudniejsze i niebezpieczniejsze, niż się spodziewali. Tygiel bowiem to nie tylko banda handlarzy niewolników, ale też prastary sekret, który od pokoleń nękał galaktykę – do tej pory zupełnie niepowstrzymywany.

Czytaj więcej...

rsr 7Zayne Carrick, były uczeń Jedi, uwolniony od fałszywych zarzutów, jest wreszcie panem samego siebie i chce poszukać szczęścia w galaktyce. Zgodziwszy się na współpracę z towarzyszem podróży, hochsztaplerem Gryphem, Zayne i jego przyjaciele – Jarael, Rohlan, Slyssk i Elbee – ruszają do Światów Jądra, gdzie zamierzają rozejrzeć się za jakimś ciekawym zajęciem. Na początku mają statek i niezliczone pomysły: odebrać nieuczciwie zdobyte kredyty podejrzanemu Chevowi, zbadać sprawę dawno zaginionego statku wycieczkowego i oszukać wielki biznes związany ze sportowymi pojedynkami.

Czytaj więcej...

rsr 6Ostatnie wydarzenia sprawiły, że zbiegły padawan Zayne Carrick może wreszcie ujawnić istnienie i działalność tajnego Przymierza Jedi. Organizacji, która obarczyła go winą za zamordowanie kolegów. Wraz z hochsztaplerem Gryphem i zyskanymi podczas ucieczki sojusznikami Zayne przejdzie do ofensywy. Pomoże mu w tym pożegnalny prezent od agentki Przymierza, która wierzy w jego niewinność. Padawan zbierze potrzebne dowody i jeśli nie zginie na terytorium wroga, będzie mógł stawić czoło oskarżycielom i znowu swobodnie żyć w galaktyce.

Czytaj więcej...

rsr 4Uciekający padawan Zayne Carrick - fałszywie oskarżony o zabójstwo innych uczniów Jedi - nigdy nie miał szczęścia. Bogaty przemysłowiec, chcący umocnić pozycję ojczystej planety, zleca skonstruowanie broni, która zagraża bezpieczeństwu całej Republiki... Kluczową rolę w projekcie odgrywa przyjaciel Zayne'a, szalony geniusz Camper! Gdy na Taris napadają wojowniczy Mandalorianie, Zayne wraca, by pomóc w obronie planety, lecz zostaje oskarżony o doprowadzenie do inwazji. Co gorsza, staje się sojusznikiem pewnej Jedi, której bardziej zależy na jego śmierci niż na ratowaniu planety. Na domiar złego jedyna dziewczyna, z którą Zayne'a kiedykolwiek coś łączyło, wierzy oficjalnej propagandzie i uważa go za mordercę. Chce go zabić, by pomścić śmierć swojego brata!

Czytaj więcej...

rsr 3Załoga Ostatniej Szansy nie ma szczęścia. Padawan Zayne Carrick z własnej woli (Kidaje się w ręce sil Republiki, które niesłusznie oskarżają go o zamordowanie kolegów ze szkolenia Jedi. Z kolei zniedo-tężnialy geniusz Camper trafia w szpony korporacji, przed którą ukrywał się cale życie. A to dopiero początek ich kłopotów... Gdy Zayne i jego znajomy hochsztapler Gryph starają się nie rzucać w oczy i trafiają na linię frontu wojen mandaloriańskich, przerażająca wizja przyszłości sprawia, że Zayne poświęca własne bezpieczeństwo w nadziei na uratowanie niewdzięcznej Republiki. W tym samym czasie choroba ukochanego mistrza, Campera, zmusza Jarael do powrotu na Arkanię - rodzinną planetę, której nic miała okazji poznać. To także ostatnie miejsce, gdzie chciałby trafić Camper.

Czytaj więcej...

rsr 2Ścigany padawan Zayne Carrick pragnie oczyścić się z zarzutu morderstwa kolegów ze szkolenia Jedi, dlatego staje twarzą w twarz z wojownikami budzącymi strach w całej galaktyce - Mandalorianami! Zayne oraz drobny przestępca Gryph i nadąsany droid Elbee są pasażerami „Ostatniej Szansy” - statku, który pilotują zniedoiężnialy geniusz Camper i jego wierna obrończyni Jarael. Muszą przeżyć spotkania z porywaczami, szalonymi naukowcami, mandalo-riańskimi zdrajcami, dwoma niezdarnymi łowcami nagród oraz... cało wynieść głowy z paru naprawdę dużych eksplozji.

Czytaj więcej...

rsr 1Działo się to tysiące lat przed zniszczeniem Gwiazdy Śmierci przez Luke’a Skywalkera pod -czas brzemiennej w skutki bitwy o Yavin 4... Pewien samotny padawan, Zayne Carrick, zostaje uciekinierem, ściganym przez własnych mistrzów i oskarżonym o zamordowanie wszystkich kolegów ze szkoły Jedi! Zayne znajduje nieoczekiwanych sprzymierzeńców - przysadzistego, chytrego sniwiańskiego oszusta i dwoje uchodźców z niebezpiecznego podmiasta na planecie Taris - i podejmuje szaleńczą walkę o odzyskanie dobrego imienia. Nie ma zamiaru poddać się karze nałożonej przez bezlitosne władze. Oto zaczyna się najniezwyklejsza przygoda w pradawnej historii uniwersum Star Wars.

Czytaj więcej...