logo WAK

 

bastion3 4 300x121

Logo Ossus1

sw

atom

 

logo starwarsy

 

Logo-carton

 

karmazynowe impe 2CarnorJax, byty Gwardzista Imperium i niedoszły Mroczny Lord, nie żyje. Zabił go jedyny ocalały członek Gwardii Imperatora Palpatine'a, Kir Kanos. Rada Tymczasową, utworzona, by rządzić Imperium do czasu wstąpienia na tron nowego Imperatora, jest rozdarta sporami. Po śmierci Jaxa każdy z jej członków próbuję powiększyć swoje wpływy i przejąć władzę. Tymczasem wszyscy martwią się zagrożeniem ze strony Kanosa, który, uważa ich za zdrajców i poprzysiągł im zemstę.

Czytaj więcej...

gwiezdne wojnyW Republice Galaktycznej zapanował chaos. Opodatkowanie szlaków handlowych wzbudziło sprzeciw. Chcąc uśmierzyć konflikt przy użyciu zbrojnej blokady, Federacja Handlowa wstrzymała dostawy na planetę Naboo. Wielki Kanclerz wysyła dwóch Rycerzy Jedi, Qui-Gon Jinna i jego ucznia, Obi-Wan Kenobiego, stróży pokoju i sprawiedliwości w Galaktyce, z tajną misją zażegnania konfliktu...

Czytaj więcej...

atak klonowMinęło kilka lat - Anakin Skywalker wyrósł na przystojnego padawana Jedi, zaś Amidala jest dorosłą kobietą. Jak przebiegnie ich spotkanie po latach? Czy się w ogóle poznają? Republika jest rozdzierana nowymi waśniami. Najgroźniejsza z nich to secesja tysięcy układów planetarnych, które skuszone obietnicami hrabiego Dooku, postanawiają wydać wojnę Republice. A skostniały Senat nie jest w stanie przeciwdziałać tym poczynaniom... Rycerze Jedi nadal pilnują porządku w galaktycznym państwie, ale okazuje się, że jest ich do tego zadania zbyt niewielu. Zaś zgodnie z przepowiednią, zbliża się czas, kiedy urosną w siłę Lordowie Sith...

Czytaj więcej...

karmazynowe impe 1Nastał czas zamieszania i chaosu. Zbuntowany Skywalker i jego sojusznicy zniszczyli ostatniego z klonów Imperatora Palpatine'a. Każdy może sięgnąć po władzę nad Imperium. By utrzymać porządek, sformowano tymczasową Radę, sprawującą rządy. Jednak Rada jest podzielona - rozrywają ją sprzeczne ambicje jej członków.W dążeniu do swych celów nie wahają się użyć intryg, oszustw i zdrady.
Tylko jeden człowiek,. Carnor Jax, •''jest w stanie kontrolować Radę. Zna mroczne tajemnice jej członków, które mogą ich pogrążyć i jeszcze bardziej osłabić Imperium. Jax używa tej wiedzy, by zdobywać sobie |Coraz silniejszą pozycję.Jednak plany Jaxa są dużo ambitniejsze, niż podejrzewają członkowie Rady. Przy pomocy równie ambitnego Generała Wessela pragnie stać się nowym Mrocznym Lordem, a później zasiąść na tronie Palpatine'a. Jest jeszcze ktoś, kto zna sekrety Rady i wie o ambicjach Jaxa. Kryje się na obrzeżach Galaktyki, cierpliwie czekając na okazję, by zniszczyć wszystkich przeciwników...

Czytaj więcej...

zloty wiek sit 1Nasza historia rozpoczyna się pięć tysięcy lat przed narodzinami Luke'a Skywalkera... Dzięki odkryciu hipernapędu imperium Sith rozrosło się na tysiące systemów. Panuje w nim przemoc i terror. Poszczególne klany pragną zdobyć tytuł Mrocznego Władcy Sith i zasiąść na opustoszałym tronie. Pomiędzy frakcjami narastają kłótnie i wybuchają krwawe wojny. W tym samym czasie Republika poszerza swoje granice. Co roku nieustraszeni odkrywcy wyznaczają nowe szlaki w nieznanych obszarach kosmosu. Ci dzielni ryzykanci polegają tylko na własnym szczęściu, mając nadzieję na wyjście cało z niebezpiecznych eskapad. Oto niezwykłe przygody dwojga śmiałych odkrywców: Gava i Jori Daragon w kosmosie wstrząsanym wojnami klanów.

Czytaj więcej...

zloty wiek sit 2Nasza historia rozpoczyna się pięć tysięcy lat przed narodzinami Luke'a Skywalkera... Dzięki odkryciu hipernapędu imperium Sith rozrosło się na tysiące systemów. Panuje w nim przemoc i terror. Poszczególne klany pragną zdobyć tytuł Mrocznego Władcy Sith i zasiąść na opustoszałym tronie. Pomiędzy frakcjami narastają kłótnie i wybuchają krwawe wojny. W tym samym czasie Republika poszerza swoje granice. Co roku nieustraszeni odkrywcy wyznaczają nowe szlaki w nieznanych obszarach kosmosu. Ci dzielni ryzykanci polegają tylko na własnym szczęściu, mając nadzieję na wyjście cało z niebezpiecznych eskapad. Oto niezwykłe przygody dwojga śmiałych odkrywców: Gava i Jori Daragon w kosmosie wstrząsanym wojnami klanów.

Czytaj więcej...

upadek sithRodzeństwo Gav i Jori Daragon w nadziei wzbogacenia się wyruszyli w hiperprzestrzeń, odkrywając tam pewnego feralnego dla nich dnia wsławione imperium Sith. I od razu zostali uwięzieni przez mrocznych władców. Wstawił się za nimi tylko jeden - Naga Sadow, ale i on jak się okazało miał swoje plany względem rodzeństwa - wtajemniczając Gava w arkana ciemnej strony mocy. Sadow okazał się maniakiem, który nie pragnął niczego bardziej niż rozrośnięcia się potegi imperium do niewyobrażalnych rozmiarów, a poza tym zniszczył swojego największego rywala do funkcji Mrocznego Lorda - Ludo Kressha. Jori wykorzystując starcie obu wrogich sił udało się uciec statkiem "Starbreaker 12" i skierować się w stronę planet Republiki. Nie wiedziała jeszcze, że to był najzwykleszy podstęp ze strony Sadow i że na statku znajduje się urządzenie śledzące... Jori udaje się dotrzeć do Cinnagar, ale nikt tam nie ma zamiaru wysłuchiwać "kłamstw" zdrajczyni o tym, że imperium Sith przygotowuje się do inwazji na planetę, szczególnie zaś jej byli przyjaciele. Jori zostaje skazana i wysłana do ciężkiej pracy na jednej z planet przeznaczonych do kolonizacji. Ucieka jednak i włamuje się do komnaty cesarzowej Tety i powiadamia władczynię o nadchodzącym niebezpieczeństwie. Jej słowa znajdują potwierdzenie w słowach Odan-Urr'a, ucznia Jedi, wspomagającego dotychczas cesarzową w zaprowadzaniu porządku w systemie. Aby bronić Republiki na Cinnagar przybywają najznamienitsi rycerze Jedi, w tym nauczyciel Odan-Urr'a, mistrz Ooroo.

Czytaj więcej...

cienie imperiumPodczas gdy księżniczka Leia próbuje udaremnić dostarczenie przez Bobę Fetta zamrożonego w karbonicie Hana Solo do Jabby Hutta, Darth Vader przetrząsa galaktykę, szukając młodego bohatera rebelii, Luke'a Skywalkera. Pojawia się kolejna mroczna postać... Xizor. Przebiegły przywódca potężnego przestępczego syndykatu chce zająć miejsce Vadera u boku Imperatora. Dlatego włącza się do poszukiwań Skywalkera. Konflikt narasta, a nieświadomy zagrożenia Luke staje się obiektem walki dwóch najbardziej bezwzględnych istot w galaktyce.

Czytaj więcej...