kesw 1 2011 2W służbie Republiki, przedstawia walkę z separatystami na planecie Khorm. lodowym świecie położonym w Środkowych Rubieżach. Występowały tam bogate złoża agrocytu. substancji spotykani jedynie na trzech planetach w całej galaktyce Agrocyt nie tylko stanowił doskonałe paliwo, ale także znacznie zwiększał skuteczność broni. Nic więc dziwnego, że obu stronom konfliktu zależało na przejęciu kontroli nad tymi zasobami. Silami Republiki na Khormie dowodzą mistrzowie Jedi: Pio Koon. Kit Fisto oraz Tauht Dwóch pierwszych doskonale znamy z nowszą filmowej trylogii, a także z animacji Gwiezdne Wojny: Wojny klonów. Ważną rolę odgrywa negatywna postać - major Kendal Ozzel. ten sam. który dwadzieścia pięć lat później służył jako admirał floty Imperium na superniszczycielu 6xecutor podczas ataku na planetę Hoth (film Imperium kontratakują. Właśnie tam zakończyła się jego kariera, a zarazem życie. W pamiętnej filmowej sekwencji Darth Vader. rozgniewany kolejnym popisem niekompetencji Ozzela. zdegradował go w sposób ostateczny i nieodwołalny, a następnie przydzielił dowództwo wraz ze stopniem admiralskim kapitanowi Firmusowi Piettowi.

Tytuł oryginalny: The Clone Wars: In Service Of The Republic
Tytuł polski: The Clone Wars: W służbie Republiki
Numer1/2011 (2)
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Scenariusz: Henry Gilroy, Steven Melching
Rysunki: Scott Hepbur
Kolory: Michael E. Wiggam
Tusz: Dan Persons
Tom zawieta zeszyty: 7-9
EAN: 977208235602301
ISSN: 2082-3568
Liczba stron: 148
Papier: kredowy
Okładka: miękka
Wydawnictwo oryginału: Dark Horse Comics
Rok wydania orginalnego: 2009
Wydawnictwo polskie: Egmont
Rok wydania w Polsce: 2011
Wydanie: I
Wymiary: 170x260 mm
Orientacyjna waga:  238g
Cena z okładki: 14,99 zł
Indeks: 269778

W tym numerze znajduje się również:

Tytuł oryginalny: Star Wars The Clone Wars: Hero Of The Confederacy
Tytuł polski: The Clone Wars: Bohater Konfederacji
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Scenariusz: Henry Gilroy, Steven Melching
Rysunki: Brian Kolchak
Kolory: Michael E. Wiggam
Tusz: Dan Persons
Tom zawieta zeszyty: 10-12
Papier: kredowy
Okładka: miękka
Wydawnictwo oryginału: Dark Horse Comics
Rok wydania orginalnego: 2009-2010
Wydawnictwo polskie: Egmont
Rok wydania w Polsce: 2011
Wydanie: I

Treść

Bohater Konfederacji, to przede wszystkim opowieść o intrydze hrabiego Dooku. a także o dwóch wybitnych pilotach. Jeden z nich. Anakin Skywalker. to największy as sił republikańskich. Drugi. Tofen Vane. z pochodzenia valahariański arystokrata, walczy po stronie Konfederacji. Jego rodzima planeta Valahari słynie z produkcji doskonałych myśliwców. Mimo deklarowanej neutralności zaopatruje separatystów, zapewniając im przewagę sprzętową w kosmosie

W obu komiksach spotkamy doskonale znane czarne charaktery - oprócz wspomnianego hrabiego Dooku. pojawia się tu zarówno jego mistrz. Darth Sidious. jak i podwładna - Asajj Ventress. lysogłowa Mroczna Jedi.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież