logo WAK

 

bastion3 4 300x121

Logo Ossus1

sw

atom

 

logo starwarsy

 

Logo-carton

 

kesw 1 2010 1Akcja serialu obejmuje trzy lata - tyle bowiem trwały wojny klonów a nawiązujący do niego komiks Niewolnicy Republiki, który trzymacie właśnie w rękach, rozgrywa się na początku tego okresu. Na jego łamach spotkacie większość wymienionych powyżej bohaterów, w tym Ahsokę. Ważną rolę dla fabuły odgrywa jej pochodzenie - padawanka Anakina jest Torgutanką. przedstawicielką spokojnego ludu z planety Shili. którego nie ominęła wojenna zawierucha. Torgutanie na ogół nastawieni pacyfistycznie, potrafili jednak być także wybitnymi wojownikami, czego dowiodła choćby Shaak Tl. mistrzyni Jedi. znana z filmów Atak klonów oraz Zemsta Sithów.

Czytaj więcej...

kesw 1 2011 2W służbie Republiki, przedstawia walkę z separatystami na planecie Khorm. lodowym świecie położonym w Środkowych Rubieżach. Występowały tam bogate złoża agrocytu. substancji spotykani jedynie na trzech planetach w całej galaktyce Agrocyt nie tylko stanowił doskonałe paliwo, ale także znacznie zwiększał skuteczność broni. Nic więc dziwnego, że obu stronom konfliktu zależało na przejęciu kontroli nad tymi zasobami. Silami Republiki na Khormie dowodzą mistrzowie Jedi: Pio Koon. Kit Fisto oraz Tauht Dwóch pierwszych doskonale znamy z nowszą filmowej trylogii, a także z animacji Gwiezdne Wojny: Wojny klonów. Ważną rolę odgrywa negatywna postać - major Kendal Ozzel. ten sam. który dwadzieścia pięć lat później służył jako admirał floty Imperium na superniszczycielu 6xecutor podczas ataku na planetę Hoth (film Imperium kontratakują. Właśnie tam zakończyła się jego kariera, a zarazem życie. W pamiętnej filmowej sekwencji Darth Vader. rozgniewany kolejnym popisem niekompetencji Ozzela. zdegradował go w sposób ostateczny i nieodwołalny, a następnie przydzielił dowództwo wraz ze stopniem admiralskim kapitanowi Firmusowi Piettowi.

Czytaj więcej...

kesw 2 2011 3Akcja komiksu Przybysz rozgrywa się na trzydzieści dwa lata przed zniszczeniem pierwszej Gwiazdy Śmierci, mniej więcej rok po opowieści Rada Jedi: Działania wojenne dostępnej w sprzedaży w kwartalniku „Star Wars Komiks Wydanie Specjalne” nr 2/2011. Z tamtej historii można się między innymi dowiedzieć, w jakich okolicznościach Ki-Adi-Mundi wszedł w skład Najwyższej Rady Jedi. Przybysz opowiada zaś o jego pierwszej ważnej misji. Ki-Adi-Mundi należał do rasy Cerean i podczas ukazanych w komiksie wydarzeń miał sześćdziesiąt lat Szkolenie Jedi rozpoczął jako czterolatek, gdy jego potencjał odkryła mistrzyni An ya Kuro. zwana Mroczną Kobietą. Jego treningiem zajmował się osobiście Yoda. Sam Ki-Adi-Mundi szkolił kilkoro padawanów. w tym Aurrę Sing - która później się zbuntowała i została zaciekłą przeciwniczką Jedi - a także, przez krótki okres. Anakina Skywalkera. Położył wielkie zasługi w wojnach klonów a śmierć przyniósł mu rozkaz 66. co ukazano w filmie „Zemsta Sithów".

Czytaj więcej...

kesw 3 2011 4Odkąd Jedi odkryli, że galaktyce znowu zagrażają Sithowie (film Mroczne widmo). minęły ledwie miesiące. Wydarzenia ukazane w Wysłannikach Jedi następują wkrótce po misji Ki-Adi-Mundiego na Tatooine stanowiącej kanwę komiksu Przybysz z poprzedniego numeru kwartalnika .Star Wars Komiks Gxtra". Mistrz Mundi dotrzymał przyrzeczenia, złożonego konającemu Sharadowi Hettowi. i teraz szkoli jego syna. wraz z którym bierze udział w kolejnym zadaniu. Czasy są niespokojne, więc Jedi nie mają chwili wytchnienia. Tym razem kilkoro członków Rady udaje się na egzotyczną planetę Malastare. by pełnić rolę mediatorów w negocjacjach, które mają zakończyć ciągnącą się od lat wojnę domową. Malastare to między innymi ojczyzna Dugów. specyficznej rasy. do której należał znany z Mrocznego widma Sebulba. nieuczciwy przeciwnik małego Anakina Skywalkera w zawodach ścigaczy.

Czytaj więcej...

kesw 4 2011 5W wyczerpanej wojną galaktyce z ulgą przyjęto propozycję zawarcia pokoju, złożoną przez Mroczną Radę - ciało zarządzające imperium Sithów. Traktat podzielił galaktykę na dwie strefy wpływów i po stronie republikańskiej wzbudził powszechne poczucie upokorzenia. Za niepowodzenie w wojnie wielu obwiniało zakon Jedi. Senat zaś odmówił sfinansowania odbudowy Świątyni Jedi. zniszczonej w wyniku działań wojennych. Zakon przeniósł się zatem na planetę Tython. stanowiącą jego kolebkę.

Czytaj więcej...

kesw 1 2012 6Planeta Jabiim była prowincjonalnym, bagiennym światem na Zewnętrznych Rubieżach, znanym z ciągłych deszczy i burz. Dość powiedzieć, że w ciągu standardowego roku (liczącego w odległej galaktyce 368 dni) mieszkańcy mogli liczyć średnio na zaledwie pięć dni bez opadów. Mimo położenia na uboczu i niesprzyjającego klimatu, planeta miała pewne znaczenie gospodarcze w uwagi na bogate złoża…

Czytaj więcej...

kesw 2 2012 7Położona na Środkowych Rubieżach Cerea była światem specyficznym, w znacznym stopniu dziewiczym i nienaruszonym przez cywilizację. Cereanie w większości cenili przyrodę i sprzeciwiali się wynalazkom, które mogłyby jej zaszkodzić. Z tego powodu władze planety nie chciały dołączyć do Republiki. Ta izolacjonistyczna polityka okazała się skuteczna z punktu widzenia ekologii, nie mogła jednak uchronić planety przed wojenną zawieruchą. Podczas wojen klonów, w -21 roku. rozegrała się trwająca cały miesiąc bitwa o Cereę. zakończona zwycięstwem separatystów. Walki spustoszyły planetę, a śmierć w ich wyniku poniosło aż milion cywilów, w tym cala rodzina Ki-Adiego-Mundiego.

Czytaj więcej...